• Dakujem za info

    Dobry den,

    chcem sa podakovat za skoru odpoved. Este by ma zaujimalo, ze co znamena: otvorena tesne pre prst, to myslite, ze uz som otvorena na niekolko cm? A ked ano, tak na kolko?
    Inak som zabudla napisat, ze som uz dnesnym dnom v 34 tyzdni a ci mi hrozi teda predcasny porod. Ja som sa ani v nemocnici neopytala, ci mam byt v kludovom rezime, ci mozem chodit a robit vsetky veci co doteraz, alebo musim len lezat.
    Dakujem za odpoved, velmi mi pomoze.

    Zdenka

    Dobry vecer,

    dnes ma prepustili z nemocnice. Bola som tam na pozorovani, pretoze sa mi skracuje krcok maternice. Prave si citam prepustaciu spravu a nerozumiem odbornym vyznamov, tak by som Vas chcela poprosit, ci by sme mi to nemohli napisat v ludskej reci :-).
    Vag. vyš.: Uterus normotonus, hrdlo skrátené na pol phanlangu, vonk. branka pre prst, vnútorná bránka pre špic prsta priestupná. PV stoja, vyšie uložená hlavička plodu.
    Dakujem za skoru odpoved, som velmi zvedava.
    Zdenka Odpovedá: MUDr Jozef Záhumenský
    Dobrý deň,
    nepíšete v ktorom ste týždni, ale nález nie je nijako hrozivý.
    Doležitý je aj ultrazvukový nález (cervikometria).
    Hrdlo normálne je 2 cm dlhé, vy ho máte dlhé asi 1 cm a otvorené tesne pre prat. PV je voda plodová - neodteká, vyššie uložená hlavička plodu znamená že sa netlačí dole.

    Dobrý deň,
    pre prst je otvorenie cca. na 1 cm, čo je v 34. týždni normálne. Ale doležitá je aj dynamika, zmena v čase. O režime sa poraďte s ošetrujúcim lekárom.