• myom na maternici

    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať čo mám robiť, v novembri 2007 mi našiel doktor na ultrazvuku myom o veľkosti 1,5 cm, mala som nepravidelnú a dlhú menštruáciu. Nechal to tak, že vraj uvidíme o 3 mesiace. V januári 2008 mi našiel druhý myom takej istej veľkosti, čiže už ich mám dve. Odvtedy mám nepravidelnú aj mesačnú menštruáciu, krvácam hocikedy, mám kŕče, bolesti, už sa to nedá vydržať. Okrem toho mám cystu na pravom vaječníku o veľkosti 2 cm. V marci 2006 som rodila na cisársky rez a v júli 2006 som bola na hysteroskopii pre polypy na maternici. Poradťe mi prosím, čo s tým mám robiť. Lebo lekári si ma prehadzujú ako horúci zemiak. Ďakujem Maja

    Dobrý deň,
    ide o viacero problémov. Uvedné príznaky možu robiť aj polypy, bolo by vhodné znovu zopakovať ultrazvuk, či náhodou nemáte polypy znovu. Uvedené myómy sú malé a nemali by robiť žiadne príznaky, samozrejme závisí aj na ich umiestnení. Možno skúsiť hormonálnu antikoncepciu, ktorá sposobuje zmenšenie myómov a príznaky by mohli ustúpiť.