• prasknuta cievka

    dobry den, chcem sa opytat co mohlo sposobit prasknutie cievky a krvacanie......: ked som sa osprchovala zacala som krvacat a hned sme sli do nemocnice tam som nechcela zostat, ale doktor mi povedal ze ked chcem potratit tak mozem ist domov....zostala som a hned mi sestricka pichla inekciu a dali mi kvapky na zrazanie krvi....zobrali krv ale neviem co je v tych vysledkoch lebo mi to nechceli povedat lezim na izbe a som na rizikkovom....som v 11tt............poradte .!!!!

    Dobrý deň,
    každé krvácanie v tehotnosti znamená hroziaci potrat. Avšak máme iba malé možnosti plodu pomocť, jedinou je kľud na ložku.
    Lieky sú neúčinné.
    Príčina krvácania je buď nahlodanie cievky rastúcou placentou alebo odlučovanie plodu pri potrate. Pretože sa to nedá odlíšiť je vhodné pacientku sledovať.