• Cestovanie lietadlom v tehotenstve

    Vazeny pan doktor. Naposledy som mala menstruaciu 23.marca. Vysledky krvnych testov vcera ukazali, ze som tehotna. K doktorovi by som mala ist na kontrolu az o 2 tyzdne.Okolo 20.m,aja by sme vsak mali letiet s manzelom na dovolenku..pojde vsak o dlhy let..1 okolo 10 hodin + prestupy a neskor rovnaka cesta spat(nebyvame v europe a chceme ist navstivit rodinu na Slovensko). Vedeli by ste mi povedat, ci let nemoze ohrozit babatko?Co by som mala robit, aby som sa vyvarovala komplikacii?Po zdravotnej stranke sa citim v pohode.Za odpoved vopred dakujem.

    Dobrý deň,
    plod v začiatočných štádiách nie je citlivý na lietanie. Avšak hrozí Vám trombóza žíl na nohách, bolo by vhodné sa poradiť s lekárom, či si nemáte pichnúť lieky proti zrážaniu krvi.