• toxoplazmóza

    Dobrý deň p. doktor,
    v 10 t.t.som bola na odbere krvi, kde mi vyšli pozitívne výsledky na toxoplazmózu - konkrétne TOXO IgM- 0,137 COI negatívna a TOXO IgG - 11130,00 IU/ml.
    Lekár mi len povedlal, že titer protilátok je veľmi vysoký a môže to poškodiť plod... následne som bola na infekčnom odd., kde mi ale nepotvrdili príznaky toxoplazmózy, opakovane mi však urobili odber krvi - výsledky zatiaľ nemám. Momentálne som v 18. tt a výsledky "tripletestu" z 16 týždňa t. a ultrazvuku sú v poriadku.
    Mám z toho obavy, môžu tieto hodnoty ovplyvniť vývoj dieťaťa ?
    Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    ak máte negatívnu IgM nejde zrejme o aktívnu infekcie ale o prekonanú infekciu. Preto plod nie je ohrozený, čo Vám zrejme povedia aj na infekčnom oddelení.