• Toxoplazmóza vyšetrenie

    Dobrý deň pán doktor,
    na internete som sa dočítala, že toxoplazmóza môže byť prenášaná aj cez spermie. Je to pravda? A ak áno, je potrebné dať vyšetriť partnera? Doteraz sme mali iba chránený styk a chceli by sme sa pokúsiť o dieťa. Ja som si dala urobiť testy a u mňa výsledky neukazujú, že by som už prekonala toxoplazmózu, preto by som sa chcela spýtať na Váš názor. Ďakujem

    Dobrý deň,
    niektoré štúdie síce dokázali možnosť prenosu ejakulátom, predovšetkým pri orálnom sexe, avšak týka sa to skôr imunitne oslabených jedincov pri HIV pozitivite.
    Je to raritné a nie je potrebné sa tým zaoberať, rovnako ako nevídím žiadny dôvod sledovať toxoplazmozu u zdravých netehotných ľudí.