• tumormarker

    Dobry vecer, asi pred pol rokom sa u mna objavili problem s cystou, ktora neskor zmizla. bola vo velkosti asi 3,5 cm, ale pan doktor nemal istotu, ci nejde o endometriozu. nasvedcovali tomu moje zvysene tumormarkery maternice. ako je vsak mozne, ze na ultrazvuku uz nie je vraj nic vidiet, teda ani cysta, ze mam stale zvysene tumormarkery a posledny odber dopadol dokonca tak, ze hodnota bola uz cez hranicu, teda o 0,65 viac, ako je pripustna hodnota. co by ste mi v mojom pripade odporucili?

    Dobrý deň,
    určite by som nedoporučil nič.
    Stačí ultrazvukové sledovanie, markery by som pri cyste 3,5 cm ani neodoberal. Hraničné hodnoty markerov bez nálezu nič neznamenajú.