• Užitie tabletky Escapelle

    Dobrý deň pán doktor.

    Po pohlavnom styku kde došlo k presknutiu kondóma som radšej pre istotu užila tabletku escapelle užila som ju do 12hodín hneď po pohlavnom styku.Odvtedy ako som ju užila mám bolesti v podbrušku.Sú to také nárazové kŕče.Chcem sa vás opýtať má táto tabletka 100% účinok na to aby som nebola tehotná?a taktiež čo tie bolesti znamenajú?A taktiež ma zaujíma odvtedy ubehlo asi 1,5 týždňa a mala som opäť pohlavný styk.Ak by sa "zadarilo"respektívne sa znova pretrhol kondóm alebo sa nám pošmyklo môžem ostať tehotná????Tie bolesti v podbrušku mám stále a očakávam menštruáciu v najbližších dňoch a taktiež mám ešte mliečko pretože donedávna som kojila dcérku.

    Ďakujem veľmi pekne za vašu odpoveď.

    Dobrý deň,
    escapelle robí zmenu maternicovej sliznice a je možné že po poklese hormónov dojde k jej odlučovaniu a dráždeniu maternice s bolesťami. Tehotnosť je pri požití málo pravdepodobná. Vyčkajte na menštruáciu a stav by sa mal upraviť.