• Kilá navyše?

    Dobrý deň..mám 16 rokov,o mesiac 17 a vyšlo tak že som tehotná:)teším sa na bábo, neľutujem že som si ho nechala..no ale pred tehotenstvom som vážila 62kg, čo mi nikto neveril,lebo som vraj bola chudá a čudovali sa kde ich mám..a teraz vážim takmer 80kg a som v 35. týždni tehotenstva..chcem sa spýtať, či je možné aby som sa tých kíl po tehotenstve zbavila, alebo či je možné že sa mi váha ešte aj po tehotenstve zvýši na viac kg..pýtala som sa svojho doktora ku ktorému chodím na rizikovú poradňu a ten mi nechcel veriť,že mám 80kg, pokiaľ sa na váhu nepostavím:)
    Ďakujem

    Dobrý deň,
    po porode sa Vám logicky hmotnosť zníži o hmotnosť plodu, placenty a plodovej vody. Avšak postupne budete odbúravať aj nahromadený tuk, ktorý si vo Vás odkladalo dieťa do zásoby, rovnako aj vymočíte prebytočnú vodu s tela. Ďalší úbytok hmotnosti však bude závisieť na Vašej životospráve.