• snazilka

    Dobry den, prosim o Vas nazor.Moj problem je primarna sterilita, PCO sy. Datum PM bol 6.3. Podavala som si inj. Merional 75 na rast folikulu 10inj., teda jednu denne, od 11.dna 2inj.denne,co uz zareagovalo, na poslednej folikulometrii bol 20mm l.dx. V ten den som mala podany Pregnyl 5000, 2amp. i.m. o 20. hod. O 2 dni neskor, t.j. 25.3. som bola na IUI. Tuzobne sme ocakavali ... Na 13.den po IUI bol odber z krvi na HCG 97. Super. No o tri dni neskor to bolo 137 a gynekolog mi oznamil, ze hodnota uz mala byt aspon dvojnasobna, ale este sa to moze uchytit. Myslite si, ze namerane hodnoty by mohli byt skreslene podanim Pregnylu? teda konkretne pri prvom odbere hodnota ,,falosne,, vyssia a tym to mohlo ukazat slaby vzostup pri druhom odbere. Mam obavy, ze sa to znova nepodari, tak ako v 12/07, vtedy islo len o labor. graviditu, a aug./07 som mala abort v 18.tt.- z patol. vys. zistili iba zapal 1.st. plod.obalov, v dosledku coho oddtiekla pl.voda a vyvolali porod prostaglandinmi. V tomto poslednom pripade teda cakam na potvrdenie tehotnosti. Aky je Vas nazor na hladiny HCG?? Tento tyzden som mala 1 den hnedy vytok, citim sa vycerpana, unavena, mam citlive prsia, nevolnosti navecer. Dakujem za vyjadrenie.

    Dobrý deň,
    skutočne iba čas ukáže. Hlavne vrámci zachovania si duševného zdravia sa snažte to až tak neriešiť. Počkajte na nárast HCG a ultrazvukové potvrdenie tehotnosti. Ak to nevyjde nič sa nedeje, hlavne sa snažte nebyť takto hysterická. Máte veľkú šancu že sa zadarí. Ak ste obézna určite by ste mala zhodiť.