• Placenta

    Dobry den.Som v 35tta 6 dni, lekar mi vcera zistil, ze moje babatko schudlo a vraj placenta prestava pravdepodobne vyzivovat dietatko.Urobil vsetky kontroly babatka a je vraj v naprostom poriadku, mam aj normalne az nedpriemerne pohyby,zacinam chodit kazdy druhy den na monitorovanie stavu dietatka. Lekar povedal, ze ak nepriberie do buduceho tyzdna, tak je potrebne spravit cisarsky rez.Dietatko sa mi este neotocilo hlavickou dole. Ma vraj 2000g a ja mam strach, ci jeho vaha neovplyvni jeho zdravie.

    Dobrý deň,
    2000 g v 36. týždni je naozaj o niečo menej. Je vhodné sledovanie presne ako Vám doporučili. Všetky doporučenia sú adekvátne, zrejme ide o nedostatočnosť placenty.