• vysoky tlak v tehotenstve

    Dobry den.
    Som 15tt a dnes mi v poradni u lekara namerali tlak 140/85 a ako druhe meranie 140/90.
    Som si ista ze slo len o prechodne zvysenie tlaku, priam som ho citila...... ale som zena so znacnou nadvahou a zvyseny tlak ma obcas trapi. Zaujima ma, co odporucate svojim tehotnym pacientkam pri vyssom tlaku.
    Za odpoved dakujem.

    Dobrý deň,
    určite by ste mala schudnúť aj v tehotnosti, vhodná je pravideľná telesná aktivita, denne.
    Stačí sledovanie tlaku, ak by bol vysoký, tak vyšetrenie internistom.