• skrátený krčok maternice

    Dobrý deň, som v 27.tt a pri poslednej návšteve u gynekológa mi lekár povedal, že mám skrátený krčok na 1,5cm. Lekár mi odporučil kľudový režim, ale po všetkých diskusiách a článkoch na internete som dosť znepokojená. Nie je potrebné brať nejaké lieky, alebo hospitalizácia?

    Dobrý deň,
    dĺžka čípku je subjektiívna. Lekár by Vás mohol poslať na ultrazvukové meranie čípku. Normálna dĺžka je nad 2,5 cm, predpokladám, že u Vás to bude v poriadku. Vyšetrenie sa volá cervikometria.