Poradňa gynekológa MUDr. Záhumenského.

odbornik3
16,885 otázok , odbornik3

Na vaše otázky týkajúce sa gynekologických problémov odpovedal MUDr. Jozef Záhumenský, PhD., vedúci lekár pôrodníckej časti Gynekologicko-pôrodoníckej kliniky FN Na Bulovce.

Všetky zadané otázky ako aj odpovede Dr. Záhumenského vám pre veľký záujem prinášame v podobe archívu, zadávanie nových otázok nie je možné.

ARCHÍV: Poradňa uzamknutá 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Miniinterupcia

  , Autor: odbornik2

  Ake sú zdravotné riziká pri miniinterupcii? Rodila som pred 10,5 mesiacmi cisárskym rezom.Teraz som na konci tretieho týždna tehotenstva.Neviem sa rozhodnut pre interupciu alebo porod.nebol by rizikový?

  Odpovedá: odbornik3

  Dobrý deň,
  doporučuje sa počkať rok po cisárskom reze, avšak 10 mesiacov už je takisto dostatočne dlhá doba na zhojenie maternice.
  Preto by ukončenie tehotnosti bolo vlastne zo sociálnych príčin, a musíte sa rozhodnúť, či chcete ukončiť perspektívnu tehotnosť. Medicínske komplikácie potratu sú zriedkavé, skor by išlo o psychické následky.

Podobné otázky

 • tehotenstvo

  , Autor: odbornik2

  dobrý den, už 5 den mi mešká menštruácia, vždy bola presná, mám už dve deti a dalšie neplánujeme, mám pocit že som tehotná, príznaky ako pri poslednom, zimnica, vnútorná horúčka, počula som že sa chodí ku gynekologovi na "vyvolávačku" myslíte že by to malo v mojom prípade zmysel? v prípade, že sa tehotnost potvrdí, pojdem na interrupciu, aký je rozdiel medzi tou miniinterupciou a interuppciou? dakujem silvia

  Odpovedá: odbornik3

  Dobrý deň,
  presnejší než gynekológ je tehotenský test. Kúpte si ho v lekárni stojí okolo 1,50 EURO.
  Ak bude pozitívny navštívte gynekológa.
  Ohľadne interupcie - nie je rozdiel vo výsledku miniinterupcie a interupcie, zákrok je rovnaký, miniinterupcia je do 8. týždňa.
  Otázka je, či pri dvoch harantoch by ste nezvládli ešte jedného. Deti sú radosť aj neplánované.