• Dvojcatka

    Dobrý deň chcem sa opýtať na vás nazor som v 21 týždni tehotenstva čakáme Gemini moni ale je tu porucha prietokov je tu 17 % rozdiel medzi plodmi. Mňa zaujíma ci je šanca aby sa narodili deti či sa mám obávať dali mi inekcie na riedenie krvy clexane ale aj z endokrinológie beriem thyroxin. Jedno ma 395 g a druhe ma 325g ďakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    clexane nie je liečba poruchy prietokov, takže asi ju máte z iného dôvodu. Je potrebné sledovať plody, lebo sa môže jednať o vysoko závažné komplikácie. Vaše plody majú spoločnú placentu a môže sa buď jednať o nerovnomerné zdielanie placenty, kedy jeden plod má podstatne väčšiu časť pre seba ako druhý, alebo môže ísť o cievne spojky v placente, kedy si plody navzájom kradnú krv. Dôležité je sledovanie, prognóza však je veľmi neistá.