• Lactobacily

    Dobry den pan doktor, chcela by som sa opytat na lokalne lactobacily do posvy. Uz davnejsie som si preventivne zvykla davat gynoflor, ktory je vsak na predpis, ten sa vsak neodporuca pri endometrioze. Sice mi drobne loziska endometriozy vyoperovali este pred rokom, a dala som si obcas gynoflor. No zistila som, ze vy odporucate lactovag, ktory nie je vsak vzdy a vsade k dostaniu. V lekarni mi odporucili novy pripravok gynolact a podla zlozenia su to tiez lactobacily. Ktory pripravok lactovag alebo gynolact ma prosim viac lactobacilov? Alebo je ucinok taky isty? Alebo je gynoflor jedinecny svojim zlozenim?
    Dakujem vopred za odpoved.

    DObrý deň,
    gynoflor obsahuje okrem lactobacilov aj estrogény, čo nie je vždy úplne ideálne a má to svoje indikácie a kontraindikácie. ja osobne mám skúsenosti iba s Lactovagom a na základe toho ho odporúčam, moje klientky sú s ním spokojné.