• Lactovag vs. Gyntima probiotica

    Zdravím,
    zaujímalo by ma, aký je rozdiel medzi čípkami Lactovag a Gyntima probiotica. Ide o to, že Lactovag nemôžem už dlhšiu dobu nikde zohnať. Lekárnička mi preto odporučila prípravok Gyntima probiotica, vraj je podobný, ak nie rovnaký. Nezdá sa mi to však z dôvodu, že Gyntima je približne o polovicu lacnejšia ako Lactovag pri rovnakom počte čípkov.
    Ďakujem za odpoveď, Zuzana

    Dobrý deň,
    Lactovag obsahuje živé sušené lactobacily, čo sú baktérie, ktoré normálne žijú v pošve a chránia ju pred inou infekciou, je to tzv. probiotikum.
    Gyntima obsahuje iba kyslé látky, ktoré podporujú rast lactobacilov ale neobsahuje samotné lactobacily, ak ich nemáte, potom je to úplne zbytočné.