• ranka na krčku maternice

    dobrý deň, chcela by som sa opýtať, ako a prečo vzniká ranka na krčku maternice, či je nebezpečná a či je vypaľovanie tejto ranky jediná možnosť odstránenia a či je to bolestivý zákrok. ďakujem za odpoveď
    PS: ako prejavy mám len zvýšený výtok, nemám žiadne krvácanie ani špinenie... som mama 4 mesačného bábätka, ktoré plne kojím, a menštruáciu som dostala 24.12.2010

    Dobrý deň,
    ranka na krčku je strašne nepresný názov. Preto sa k tomu nedá takto vyjdariť. Buď ide o vychlípenú sliznicu zvnútra krčka navon, alebo je to zápal, alebo dysplázia alebo trhlnika po porode, všetko má iné príčiny a inú liečbu.