• Hysteroskopia

    Dobrý deň. Pán doktor, chcem sa opýtať, či si mám dať urobiť hysteroskopiu. Môj gynekológ mi to chce robiť, lebo som potratila prvé bábätko v 24. týždni tehotenstva. Bola som otvorená a vak sa mi tlačil vonku, takže ani po serkláži sa to nedalo zachrániť. Ja si to nechcem dať robiť. Nemyslím si, že je to nutné robiť po prvom potrate.Kamarátka potratila už 3-krát a jej nič také nerobil (máme toho istého gynekológa). Čo mi poradíte? Aké sú pri hysteroskopii riziká? Nemôžu mi tam zaviesť infekciu? Alebo mi poškodiť krčok maternice? Nemôžeme skúsiť ďalšie bábätko bez tohto vyšetrenia? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

    Dobrý deň,
    u nás sa po veľkom potrate hysteroskopia narobí, ak má však podozrenie (ultrazvukom) na nejakú vrodenú vadu maternice, potom je výkon indikovaný.
    Kamarátka zrejme potratila v malom týždni, vtedy sa HS nerobí. Riziko infekcie a poškodenia krčka je malé.