• vysoké teploty do 39,5 počas menzes

    Dobrý deň, mám 38r, som bezdetná, rok a pol každý mesiac mám problém s vysokými teplotami do 39,5 počas menzes - 3. deň, 4.deň 38 - 38,5. Absolvovala som niekoľko vyšetrení s negatívnym výsledkom (ORL, urolog,CT malej panvy, zubné, hysteroskopia, hemokultivácia C+R, počas teploty CRP 75,6) mala som ísť aj na kompletné interné, ale na internom ma odmietli s odôvodnením, že si mám dať najskôr vytrhnúť 2 neprerezané osmičky, a keď to potom neprejde, tak že mi urobia interné vyšetrenie. Podľa zubára a snímku, tam nie je žiadny zápal ani ložisko. Nebola som ešte na endokrinilógii. Stretli ste sa s niečím takým počas svojej praxe? Myslíte si, že môžu byť príčinou zuby? Môže ísť i o napr.adenomyózu?Aké vyšetrenie by bolo ešte vhodné urobiť? Teploty ma veľmi vyčerpávajú. Poraďte prosím.Vopred Vám ďakujem.A.

    Dobrý deň,
    takto vysoké teploty spolu s pozitívnym CRP svedčia zrejme pre bakteriálny zápal.
    Avšak CRP stúpa aj pri autoimunitných ochoreniach typu reumatická horúčka.
    Ide podľa mňa o pomerne závažný a hlavne nie príliš typický prípad.
    Premýšľam, čo by bolo pre Vás najlepšie urobiť.
    Počas menštruácie Vám vyskočia septické teploty s príznakmi bakteriálnej alebo autoimúnnej infekcie.
    Čo by som doporučil:
    1. dokladné infektologické vyšetrenie, zvážiť lymskú boreliózu, syfilis, tuberkulózu a inú chronickú infekciu
    2. reumatologické vyšetrenie, odbery na reumatoidné faktory
    3. CT alebo MRI mozgu, či sa nejedná o zmeny v centrálnom nervovom systéme
    4. teoreticky je možné, že infekcia je v dutine maternice a počas menštruácie sa dostáva do krvi, nepíšete, či Vám naberali vzorky počas hysteroskopie, určite by som nabral chlamýdie, GO, ureaplazmy a mykoplazmy.

    Ja osobne som sa s podobným prípadom nestretol, ak by to boli zuby, prečo nemáte potiaže, zápal v puse musí bolieť a prečo sa to prejavuje počas menštruácie ?

    Držím Vám palce, škoda že nie som na Slovensku, určite by som sa Vás rád ujal v štýle Dr. Housa. Pevne verím, že sa ložisko nájde a budete úspešne preliečená a v poriadku, napíšte mi ako ste dopadla, prosím.