• listerioza

    Dobrý deň,potrebovala by som sa poradiť.Som po viacerých spontánnych potratoch,tak sme podstúpili IVF s predimplantačnou genetikou a aj toto tehotenstvo skončilo potratom.Všetky vyšetrenia v spojitosti s potratmi už mám a všetky sú negatívne,mám chronický zápal hrubého čreva .Mala by som podstúpiť vloženie zamrazených embrií a zistili mi slabú pozitivitu /1:20/na listeriozu.Po dobratí celých antibiotík mám výsledok stále slabo pozitívny.Infektolog mi už nechce dať iné lieky,lebo výsledok je iba serologický a klinické príznaky nemám žiadne.Môžem postúpiť KET?Ďakujem

    Dobrý deň,
    súhlasím s infektologom, že nemáte listeriózu, táto nie je častou príčinou potratov. Skor infikuje plody vo vyššom veku.
    Ak máte mnoho neúspechov ešte by bolo vhodné vyšetrenie dutiny maternice - hysteroskopia, alebo hysterosalpingografia. Ale v podstate nie je dovod nepreviesť KET.