• Serkláž

    Dobrý deň. Pán doktor, bola som v 24. tt a dieťatko som potratila teraz 10.8. Vôbec nič mi nebolo, len ráno mi vyšli hlieny s krvou, tak som bola pri lekárovi, ktorý mi oznámil, že je to veľmi zlé. Bola som otvorená na 3 cm a vak blán sa tlačil do pošvy. Robili mi dvakrát serkláž. Raz sa to nepodarilo, druhykrát to vyšlo, lenže do ráno mi popraskali stehy.Chcem sa opýtať, že z čoho sa to tak mohlo stať, kde je príčina? Veď mi nič nebolo, ani ma nič nebolelo. A kedy by sme sa mohli o bábätko pokúšať znovu? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

    Dobrý deň,
    takýto potrat je tragédia, ale žiaľ nijako sa jej nedá zabrániť. Predpokladá sa vplyv infekcie, ale žiadna liečba, ani prevencia riziko neznížia a nezabránia potratu.
    Stáva sa to presne ako píšete, nečakane z plného zdravia, najčastejšie pri úplne zdravej tehotnosti. Vačšinou sa na príčinu nepríde.
    Počkajte pol roka, štúdie síce antibiotickú prevenciu nepotvrdili ako účinú, ale možno zvážiť pred otehotnením dokladnú antibiotickú liečbu, v dvojkombinácii.