• močovy mechur

    Dobry den.
    Pan doktor, prosim o radu. Som v 11t.tehotenstva, bola som na NT .CRL je 46, NT 0,9mm, ale močový mechúr bábätka je výraznejšie distendovaný- 8,1 mm, plod je vytálny.Pani doktorka mi povedale,že je to veľmi zlé a keď sa bude močový mechúr zväčšovať bude sa musieť prerušiť tehotenstvo.Brala mi aj odbery krvi a o 2 týždňe mám prísť na kontrolne NT.Dá sa s tým močovým mechúrom niečo robiť ? Ďakujem.

    Dobrý deň,
    v prvom rade je potrebné zistiť, či naozaj sa jedná o močový mechúr, niekedy majú plodu v tej oblasti podobné útvary. Ak by naozaj sa takto plnil a nevyprázdňoval hrozí zlyhanie obličiek plodu.
    Vo vačšej gravidite sa dá z močového mechúra moč odsávať podobne ako pri odbere plodovej vody.