• estetika

    Dobry den. Mala by som otazku skor esteticku. Mam 31 rokov, ale mam pocit, ze moja vagina vyzera ako 50 rocnej zeny. V akom veku zenam koža okolo vaginy (konkretne velke pysky) straca pruznost? Pomoze mi este nejaky krem na spevnenie pokozky? A este jednu otazocku, mam farbu klitorisu na vonkajsich okrajoch skoro uz ciernu akoby ta koža odumierala, ta cierna cast je takmer necitliva. Je to bezne?
    A napokon tretia otazka, je bezne, ze zeny v mojom veku maju klitoris vacsi, vytrcajuci z pyskov? Je jeho zvacsovanie sposobene jeho pouzivanim pri sexe, alebo je to individualne?
    Ja viem, ze ak nie som spokojna, je moznost plastickej operacie, ale mna teraz viac ako esteticke riesenie zaujima, ci je to v mojom veku normalne, kedze nemam nejaku moznost vidiet prirodzenie inych zien (okrem modeliek v porno filmoch, kde je to "asi" (?) odlisne a upravovanejsie ako u beznych smrtelniciek.
    Dakujem vopred za odpoved, aj za tuto poradnu, neviem, ci by som mala odvahu sa spytat taketo neprijemne (pre mna) veci svojho gynekologa pri osobnej navsteve.

    Dobrý deň,
    Vami popisované zmeny vonkajšieho genitálu si naozaj neviem predstaviť a preto ani netuším o čo ide. Veĺkosť klitorisu je individuálna, ale po puberte by sa už nemala meniť. Nič iné Vám neporadim, iba návštevu gynekologa, i keď som presvedčený, že sa nejedná o nič vážne.l