• Endometióza a liečba s Lucrin Depot

    Dobrý den pán Doktor,
    prostredíctvom tejto stránky by som Vás rada požiadala o radu. Mám velmi dobrého gynekologa, no z časových dôvodov sa nestihnem opýtat na všetko čo ma trápi.
    Mám 22 rokov, a minuleho roka mi diagnostikovali endometriozu 4 stupna.
    Po laparoskopii mi nasadili liečbu s injekciami Lucrin Depot. Som po prvej injekcii. Chcela som sa spýtat či je normálne po 10 dnoch od prvej injekcie stredne silné menštruačné krvácie (velmi tmavej farby-až čierne). Zatial trvá 3 dni.
    Dalej som sa chcela opýtat, kedže mam zastavenú funciu vaječníkov, či je možné počas tejto doby otehotniet. Neužívam žiadnu hormonálnu antikoncepciu kedže trpím trombozou (ktoru som prekonala prave pri HAK) Chranime sa len kondómom a či je teda potreba ho počas liečby používat.
    Za Vašu odpoved vám vopred ďakujem. Určite mi akákolvek vaša odpoved pomože. Dakujem a s pozdravom
    Martina

    Dobrý deň,
    práve že pri Lucrine by krvácanie nemalo byť a tehotnosť je veľmi nepravdepodobná, ak ste náhodou nemala ovuláciu tesne pred podaním Lucrinu. Ak krvácanie neustane, vhodné je vyšetrneie.