• vrodená chyba maternice

    Dobrý den, milý p. doktor. Vaša poradne mi je veeeľmi sympatická. Idem hned k veci: dá sa zistiť vrodená chyba maternice pred otehotnením? totiž jedná sa o to, že sa mi narodilo bábo sekciou pre polohu KP. Vdaka Vám už viem, že táto polaha bábätka sa zvykne opakovať ak sa vyskytne vrodená chyba maternice. Totiž, chceli by sme dalšie bábo ale už nikdy nechcem zažiť sekciu, preto sa chcem opýtať, aké vyšetrenia by som mala absolvovať aby sa teda vylúčila tato vrodená chyba maternice?
    Veľmi pekne dakujem za odpoved.
    S pozdravom... andrea

    Dobrý deň,
    i napriek polohe KP je pravdepodobnosť vrodenej vady maternice pomerne malá a hlavne by to asi pri cisárksom reze zistili.
    Stačí dokladné ultrazvukové vyšetrenie. Vzhľadom k tomu, že už ste po jednom cisárskom reze, máte cca. 50% šancu, že Vám ho budú opakovať, nezávisle na polohe plodu.