• čo teraz?

    Pekný deň. Pán doktor mám takúto galibu- pred týždnom som sa vrátila z dovolenky a myslela som si,že aspon na polroka budem mat klud od mykoz a všetkého toho pálenia a nepohody a pritom hned na druhý deň to opät začalo,tak som to začala mastit Canestenom ale pálenie sa ešte stupnovalo.Išla som za svojim gynekologom,urobil výter a čo čert nechcel-takého krokodíla mi tam našli-že vraj gardnerella vaginalis.Tak sa pýtam,že čo s tým teraz a či mi nemože sposobit nejaké problémy pri otehotnení- to v najbližšej dobe plánujeme s manželom.Kedže som zdravotníčka,tak už mám z toho normálne hlavybol.ďakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    gardnerella je normálna pošvová flóra,ktorá však sa zvykne občas premnožiť sposobuje obtiaže. Nič sa nedeje, stačí Vás preliečiť lokálne širokospektrálnym preparátom, napríklad Polygynax.