• trpnutie ruk

    Dobrý den pán doktor.Chcem sa len spýtať na problém,ktorý ma trápi v poslednom čase.Som v 37tt a v noci nemôžem spávať kvôli trpnutiu rúk.Dá sa tomu nejako predísť?Inak je moje tehotenstvo bezproblémové.Dakujem.

    Dobrý deň,
    ide o tehotenskú neuropatiu, v tehotnosti napúchajú nervy a tlačia sa o kostenné výrastky, hlavne v lakti a potom sposobujú tieto potiaže. Príliš sa tomu pomocť nedá, možete skúsiť večer striedavé kúpele rúk v ľadovej a teplej vode. Dával sa aj vitamín B6 ale účinnosť je tiež sporná, po porode sa to zlepší.