• Vysoky tlak

    Dobry den. Sestricka mi minuly tyzden v poradni /23tt/ namerala tlak 140/90. Moc mam v poriadku a opuchy tiez nemam. Doktor mi predpisal magnezium 500mg 3x1 s tym, ze o tyzden mam prist opat na premeranie tlaku a skontrolovat moc. Doteraz mi vzdy namerala tlak okolo 100/50. Pri prvom tehotenstve /pred 3 rokmi/ sa mi tiez vyskytol taky isty problem ale tlak zacal stupat az od 34 tt, pricom som brala dopegyt, magnezium, tlak sa napriek tomu pohyboval vo vyssich cislach. Porodila som spontanne 2 dni pred terminom. Prosim Vas o radu, ako sa spravat /zvysit alebo znizit fyz. aktivitu/, stravovat a aspon tak neprispievat k vysokemu tlaku. A co podla Vas moze znamenat zvyseny tlak a ae je ohrozenie dietatka. Dakujem.

    Dobrý deň,
    ten jeden tlak nič neznamená, išlo zrejme o nerovzitu, ak ďalší tlak je vporiadku.
    Pri hroziacej preeklampsii sa doporučuje strava bohatá na bielkoviny, ale ak ju máte dostať, tak prevencia neexistuje.
    Zvýšený tlak može byť iba reaktívna hypertenzia, ktorá nič neznamená, alebo sa jedná o preeklampsiu, ktorá je riziková a musí sa liečiť a sledovať.