• lieky a tehotenstvo

    dobrý večer pán doktor , mala by som na Vás otázku a to sa tíka liekov egilok 25 mg a dopegyt .Lieky užívam už tretí rok na vysoký krvný tlak napriek tomu že nemám nadváhu , nefajčím nepijem alkohol a vážim 63 kg a mám 35 rokov.no ale otázka sa tíka spomínaných liekov čí sa môžu v tehotenstve dnes mi vysiel pozitívny test a k lekárovi mám íst az za dva týždne a bojim sa aby potom nebolo neskoro .dakujem za odpoved prajem pekný den

    Dobrý deň,
    tieto lieky sú bezpečné.
    Ale mala by ste absolvovať dokladné interné vyšetrenie, pretože vysoký tlak v gravidite má svoje komplikácie.