• Mykosyst

    dobry den, som v 17.tom týždni tehotenstva a mávam často opakujúce sa vaginálne mykozy(ktorými som trpela uz pred tehotenstvom) a už 2krat som užila predpísane lieky mycosyst, citala som o tom lieku že v tehotenstve nie je vhodne ho užívať, že moze poskodiť plod. Chcela by som vedieť, či tento liek nie je nebezbecny pre plod?a ak ano, čo by ste mi na moje problemy odporúčali? za odpoved vopred dakujem Renata

    Dobrý deň,
    naozaj nechápem, prečo pri tak bohatom výbere lokálnych vaginálnych liekov siahne niektorý "gynekológ" u tehotnej na celkovo podávaný liek. Aké nešťastné myšlienkové pochody mu prebehnú v hlave.
    Mycosyst si nedávajte. Kúpte si lokálne Canesten krém alebo lokálne gynopevaryl čípky. Využívajte celé balenie a pozrite sa po inom gynekológovi.