• Ibalgin 400

    Dobrý deň pán doktor. Pred cca pol rokom som prišla o bábo v 6 týždni. Teraz končím 7. týždeň a cítim sa veľmi dobre. Ide o to, že asi raz za pol roka ma chytá taká migréna, že si neviem rady a musím si dať tabletky, najlepšií je vtedy život v totálnej tme a tichu. Trvá to vždy iba jeden deň. No a toho sa bojím. Keby ma chytila tá moja občasná migréta teraz - mohla by som si dať aspoň jeden Ibalgin 400? Neublížila by som bábu?
    Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň,
    je obrovská tragédia, ak Vám 6 týždňov po porod umrie dieťa, zrejme išlo o syndróm následného úmrtia kojencov, čo je veľká tragédia, ktorú nevieme ovplyvniť.
    Mám dobrú správu, určite to nemá vplyv na vývoj súčasného plodu, a ani to nezvyšuje riziko opakovania.
    ¨Migréna nezvyšuje riziko potratu, a ibalgin a paralen je vhodný. Plodu neubližujete.