• augmentin

    Dobry den,mam otazku ohladne uzivania antibiotik. Pravidelne uzivam horm.antikoncepciu Femoden. Viem,ze niektore antibotika mozu znizovat ucinok HAK, a ze sa treba este asi 7 dni po douzivani chranit pri pohl.styku. Ja som uzivala Augmentin cca.10 dni, pocas toho som mala 7 dnovu prestavku a menzes, teda po 21 tabletkach Femodenu.
    Poslednu tabletku Augmentin som uzila vo stvrtok, prvu tabletku Femoden - z noveho balenia- som uzila tak ako vzdy v nedelu vecer. Tak neviem, ci aj tam plati tych sedem dni, alebo nie, ked uz som nacala novy cyklus. Pytam sa samozrejme preto, lebo v utorok vecer som mala sex a bojim sa otehotnenia. Dakujem velmi pekne za odpoved

    Dobrý deň,
    augmentin zamestnáva iné enzými v pečeni ako antikoncepcia, takže znižuje jej účinnosť minimálne, preto nie je potreba zvýšená opatrnosť.