• Choroba2

    2Dobry deň

    chcem sa opýtať

    1/ či neliečený zápal trvajúci 12 dní môže ovplyvniť vývoj plodu v 22 - 23 tt? Zápal bol sprevádzaný kašľom bez teplôt. Teraz mi boli nasadené ATB - Augmentin 1g, nakoľko som mala zvýšene CRP, biele krvinky aj sedimentáciu. Kašel je dráždivý, ale už aspoň sčasti vykašliavaci - dá sa prirovnať k silnemu fajčiarovi po 20 rokoch fajčenia. Krčok ale naštastie drží. Ale plod je sám o sebe dosť lenivý a pohyby pociťujem iba ak ležím na chrbte - aj to ojedinele a musí ho provokovať.( je možné , že pohyby tlmí placenta , ktorá je vpredu)

    2/ existuje nejaký scan na monitorovanie pohybov plodu ? dá sa už v tomto štádiu diagnostikovať hypotonus svalový u dieťaťa ?

    ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň,
    1. zápal horných dýchacích ciest má skoro každá tehotná. Je hrozné, že niekto naberá sedimentáciu v tehotnosti, je to zbytočné a každá tehotná ju má zvýšenú.
    2. svalový hypotonus pred porodom sa nedá spoznať.