• Gardnerella vaginalis

    Dobry den, po kultivacii mi lekarka diagnostikovala gardnerellu vaginalis. Entizol, tablety do posvy, mi nepomohol. Nasledne som brala Macmirorcomplex,ale opakovana kultivacia na gardnerellu bola opat pozitivna. Teraz mam krem Dalacin. Od ineho gynekologa som pocula, ze by bolo najvhodnjsie brat s kremom Dalacin zaroven aj antibiotika Dalacin. Mam o tom pochybnosti, lebo antibiotika maju negativny vplyv na pritomnost laktobacilov v posve, pri kultivacii sa ukazalo, ze ich tam nemam pritomne. Na druhej strane, gardnerella ma trapi uz niekolko mesiacov, bolesti pri pohlavnom styku a chcela by som sa co najskor vyliecit. Je potrebne liecit aj partnera? Pouzivame prezervativ. Dakujem.

    Dobrý deň,
    doležité je, či máte problémy. Ak nie a máte iba kultivačný výsledok, tak sa nič nedeje. Ak máte páchnúci výtok, tak by ste mala byť preliečená celkovo (tablety cez ústa) Entizol, aj vy aj Váš partner.