• gargnerela vaginalis a muzi

    Dobry den,
    vo vaccsine prispevkoch k tejto infekcii pisete ze sa muzi nemusia preliecit. Ako to vlastne je?
    Je to pohlavne prenosna infekcia alebo nie? Moze opakovane recidivy u zeny sposobovat to ze som sa nepreliecil v minulosti aj ja? Urcite je to neprijemne pre nas oboch. U mojej partnerky sa to naozaj opakuje casto, rad by som nam pomohol ale rad by som tiez pripomenul ze netuzim po liekoch ale rad by som nam pomohol a vratil do nasho partnerskeho spoluzitia chut na sex.
    Dakujem pekne

    Dobrý deň,
    je to otázka na ktorú zatiaľ nie je odpoveď.
    Gardnerella vaginalis je často normálnou súčasťou pošvy ženy a nerobí problém. Problémy vznikajú vtedy, ak sa stratí z pošvy lactobacillus a Gardnerella sa premnoží, ale príčina tohoto stavu je stále neznáma, nevie sa, čo sposobí tú zmenu pošvového prostredia. Predpokladá sa však, že asi nie pohlavný styk a prenos od partnera, lebo premnožená Gardnerella je od samotnej pacientky.
    Na druhej strane niektorí doporučujú liečiť partnera, vraj to zlepšuje výsledky liečby.
    Osobne si myslím, že najlepšia kauzálna liečba je vrátiť do pošvy lactobacila. A to dlhodobým užívaním Lactovagu, lactobacillus produkuje látky, ktoré bránia množeniu gardnerelly.