• hroziaci potrat

    Dobrý deň
    V jeden deň som zistila, že som tehotná a druhý deň na to som začala jemne krvácať. Bola som odoslaná na vyšetrenie ultrazvukom a výsledok? AVF uteri, intraut.naznač.GS pr 6 mm - grav.do3 týžd.,ovárium vľavo bpn, vpravo s hypoech.ložisko pr.23 mm - c.lut.cyst.tuba vľvo bpn, vpravo rozšírená do pr.7-8 mm,bez zn.pre plod.vajce.parametria a Doublas bpn
    Z: Susp.missed ab.
    Krv mi brali dnes na sledovanie hladiny HCG a o 2 tyzdne mam ist znovu na ultrazvuk. Poslednu menštruáciu som mala 28.9. Môžete ma ukludniť, alebo musím v strachu čakať na ďalšie výsledky? Asi najskôr to druhe, ale zaujímal by ma aj Váš názor.
    Dakujem

    Dobrý deň,
    doležité je, aby sa vylúčila mimomaternicová tehotnosť. Popisujú Vám gestačný váčok bez plodu, preto by mohlo ísť aj o pseudogestačný váčok.
    Najstrašnejšia je tá diagnóza Missed ab,
    1. ak žena krváca tak nejde o zamĺkly potrat - krvácanie je predsa príáznakom potratu
    2. ak nájdem na ultrazvuku gestačný váčok bez echa plodu - nejde o missed ab. ale može ísť o tehotnoť na začiatku

    ešte že Vám nespravili kyretáž.
    Počkajte, uvidíte, aké budú ďalšie ultrazvukové výsledky. Skúste sa poradiť aj inde.