• krčok maternice

    Dobrý večer,
    mám 31 rokov, v roku 2007 sa mi narodilo dieťa. Po pôrode, ktorý bol vyvolaný som sa hojila asi mesiac, bolo to nepríjemné. Na krčku mám stredne veľkú ranku. Po šestonedelí mi lekár robil cytologiu. Výsledok III. V novembri 2007 som absolvovala konizáciu a kyretáž. Výsledky boli negatívne.
    Teraz v septembri 2008 cytologia s výsledkom IIIa. Ranka na krčku ešte nie je zahojená. Gynekológ sa rozhodol zopakovať cytológiu, z ktorej ešte nemám výsledky. Menštruačný cyklus nie je pravidelný - 23 až 28 dní, pričom prvé 3-4 dni krvácam veľmi slabo a ďalšie 2-3 normálne.
    Moja otázka: Môžem mať v tele nejaký zápal, ktorý je príčinou zlých výsledkov cytologie?
    Moja druhá otázka: Taktiež mám obavy, že takéto výsledky budú po každom vyšetrení cytológie. A znova budem musieť ísť do nemocnice. Je preto vhodné očkovanie proti rakovine krčka maternice ?
    Moja tretia otázka: Ako by ste môj zdravotný problém riešil vy?

    Dobrý deň,
    zápal nerobí dysplastické zmeny, doporučujem opakvoať vyšetrenia. Doležité je aký bol výsledok konizácie, ak bol negatívny, tak cytologia nebola správne zhodnotená. Možno by bolo vhodné konzultovať aj iné pracovisko, aby ste nebola opakovane zbytočne operovaná.