• Vývojové vady

    Dobrý deň,
    som v 18tt a na kontrolnom UTZ boli dieťatku zistené podľa lekárov závažné vývojové vady - bábätko má vraj vodu v brušku a cystickú adenomatoidnú malformáciu pľúc.
    Bolo mi odporučené prerušenie tehotenstva...
    Chceli by sme ešte nejaký čas počkať, či sa stav nemôže zlepšiť, ale moja lekárka tvrdí, že je to zbytočné.
    Chcela by som počuť aj Váš názor - existuje nejaká možnosť, že by mohlo dôjsť k zmene v zdravotnom stave dieťatka? Myslíte, že je veľmi riskantné, keď chceme ešte nejaký čas počkať? (moja lekárka hovorí, že si tým môžem spôsobiť komplikácie týkajúce sa ďalšej plodnosti) Naozaj je pri tejto diagnóze nutné ukončiť tehotenstvo?
    Ďakujem Vám za odpoveď.

    Dobrý deň,
    ide o závažnú vrodenú vadu nezlučiteľnú zo životom, čím dlheiš budete čakať tým závažnejší výkon na ukončenie Vás očakáva.
    Tehotnosť nie je nutné ukončiť, to musíte rozhodnúť vy, ale plod veľmi pravdepodobne odumrie v priebehu tehotnosti neskor sám, alebo tesne po porode.