• Názor na ovulačné testy

    Dobrý deň, mám 34 rokov a už vyše 2 roky sa snažíme o bábätko a stále sa nám nedarí.Pred týmto rozhodnutím som brala 4 roky hor. antikoncepciu Diane, s ktoru som nemala žiadne problémy. Po jej vysadení sa mi však dával môj meštruačný cyklus do poriadku skoro 1 celý rok /veľmi nepravidelná menštruácia/ Podľa doterajších vyšetrení /hormonály profil, sledovanie ovulácie, tzv. "prefuk vajcovodov, manžel spermiogram/ sme v poriadku. Môj lekár mi na posl. prehliadke predpísal lieky Estroferm a Dufaston, ktoré som však vysadila, nakoľko ma po nich neskutočne bolela hlava a oblasť v okolí obličiek. Mám dosť náročné zamestnanie na čas a priznám sa, že od vtedy som u neho nebola. Na internete som našla ovulačný test Vesta /mala by to byť novšia verzia Eva-testu/, ktorý sa propaguje ako prirodzená pomôcka ženy ako pri zabránaní, tak aj pri plánovaní počatia. Aj napriek jeho dosť vysokej cene som sa rozhodla pre jeho zakúpenie. Chcela by som sa spýtať, čo si myslíte o ovulačných testoch. Prípadne požiadať o nejakú radu, ďaľší postup.
    Vopred ďakujem!
    Katarína D.
    Dubnica nad Váhom

    Dobrý deň,
    zrejme Diane zakrývala Vašu hormonálnu dysbalanciu.
    Ovulačné testy sú zbytočné, neriešia situáciu.¨
    Ak ste obézna schudnite, ak fajčíte určite prestaňte. A vyhľadajte špecializovanú ambulanciu pre neplodné páry, mám pocit, že najbližšiu máte v Trenčíne a pozdravte tam MUDr. Petra Kaščáka, podľa mňa najlepšieho slovenského gynekológa.