• TOXO.

    Dobrý deň pán doktor,
    mám 28. rokov a začiatkom júla 2008 som absolvovala kiretáž po missed ab., po 1. menštruácii som bola na odber krvi u môjho gynekológa. Výsledky na chlamýdie, toxo a iné... boli negatívne. Môj ošetrujúci lekár ma však odporučil k infektológovi, pretože som mala veľmi vysoký /113/ titer /G/ protilátok proti toxoplazmóze. Pravdepodobne som túto infekciu prekonala, čo bolo pre mňa dosť prekvapujúce, lebo mačku vidím akurát tak v televízii. Toxo. sa prejavuje podobne ako chrípka a niečo podobné som prekonala asi v 7. tt., išlo predovšetkým o zdúrenie lymfatických uzlín a bolesť v hrdle. Chcem sa Vás spýtať :
    1. Ako tieto skutočnosti môžu ovpyvniť ďalšie tehotenstvo ?
    2. Ako dlho je potrebné počkať s oplodnením po tomto ochorení?
    3. Aká je pravdepodobnosť, že missed ab. bol spôsobený touto infekciou? Pravdupovediac, ak by sa to potvrdilo, snáď by sa mi aj uľavilo... nemala by som strach, že ide napr. o vážne genetické komplikácie.... a zároveň väčšiu nádej, že druhý pokus dopadne lepšie ako ten prvý.
    Ďakujem Vám za odpoveď a želám Vám veľa šťastia a pevné zdravie!

    Dobrý deň,
    naprostá vačšina ľudí sa nakazí Toxoplazmózou pri práci v záhrade alebo pri práci so surovým masom alebo konzumáciou tatarského bifteku. Mačka je iba prechodný hostiteľ.
    Až 80% celkovej populácie má protilátky proti Toxoplazmóze, a tieto protilátky Vás chránia pred toxoplazmózou a pred poškodením plodu. Vy ste nepotratila kvoli toxoplazmoze /titer protlátok máte nízky/ ale kvoli genetickej vade plodu. Nechápem načo Vám to naberal, okrem toho chlamýdie napríklad potrat nesposobujú.
    1: žiadny, pred toxo ste bola a naďalej ste chránená
    2. 3 mesiace až pol roka od potratu, ako u každého potratu
    3. 0%

    90% potratov sa potratí kvoli genetickej príčine, neprišla akurát tá zdravá spermia alebo vajíčko nebolo zdravé, je to normálne, až 45% plodov po oplodnení zaniká.