• toxoplazmoza v treťom trimestri

    Dobrý deň pán doktor.
    Momentálne som v 34tt a už 3 týždne čakám na výsledky z toxoplazmózy. Už som z toho dostatočne vyplašená, pretože ak by sa toxo potvrdilo, pravdepodobne som sa nakazila okolo 28tt.
    Pán doktor veľmi ma zaujíma Váš názor, lebo na nete som našla strašné postihnutia detí v prípade akútnej toxo. Chcem sa Vás opýtať:
    Aké je riziko postihnutia dieťaťa v prípade nákazy v 28tt?
    Je rozhodujúca infekčná dávka pri nákaze?
    Hrozí mentálne a telesné postihnutie dieťatku ak sono vyšetrenie v 30tt bolo v poriadku?
    Ak sa toxo potvrdí, nie je neskoro zahájiť liečbu 6-7 týždňov od nákazy?
    Ďakujem Vám veľmi pekne.

    Dobrý deň,
    ako ste na to prišla, že ste sa nakazila ?????
    Je to tak maličká pravdepodobnosť, že je to skoro zbytočné vyšetrovať.
    Okrem toho čím neskor sa plod nakazí tým je menšie riziko postihnutia, a ak na ultrazvuku sa nenájdu známky infekcie, tak je riziko skoro nulové.