• Polyp

    Dobry den, pan doktor.
    Mam 32 rokov a dve deti. Doposial som nemala ziadne vacsie gynekologicke problemy, obe tehotenstva aj porody prebehli bez vacsich problemov. Momentalne som 2 mesiace po druhom porode.
    Este v porodnici asi na druhy ci treti den po porode mi robili ultrazvuk maternice. Pan doktor, ktory ho robil, povedal, ze tam vidi nieco ako keby polyp. Hned mi ale povedal, ze sa nemam znepokojovat, lebo maternica este nie je uplne zvynuta a ze co to je, sa moze presne urcit az po sestonedeli.
    Teraz som bola na kontrole po sestonedeli a hovorila som svojej doktorke o tom polype. Tak ma kontrolovala ultrazvukom, ale ona tam nic nevidela. Velmi som sa tomu potesila, ale teraz, ked tak nad tym rozmyslam, neviem, co to ma vsetko znamenat. Je mozne ze pan doktor v nemocnici tam videl nieco ine, co tam naozaj uz nie je? Alebo je mozne, ze tam bol naozaj polyp a zmizol?
    Neviem, ci by som nemala este pre istotu navstivit nejakeho ineho lekara, aby mi nezavisle od nich urobil ultrazvuk. Nerada by som nieco zanedbala.

    vopred dakujem za odpoved

    Dobrý deň,
    krátko po porode možu byť v dutine maternici zrazeniny krvi, ktoré na ultrazvuku imitujú polyp. Doktor v porodnici veľmi správne Vás na to upozornil, s tým, že to zatiaľ nič neznamená a je vhodná iba ultrazvuková kontrola. Ak nemáte obtiaže neznepokojujte sa.