• Noretisteron

    Dobrý deň beriem Noretisteron pre silné krvacanie po sestonedeli o dva dni ho mam vysadiť celkovo ho budem brat 12 dni prvých 8 dni 2×1 tbl a 5 dni 3×1tbl na odporučenie gynekológa (maternica ešte nebola v sekrecnej faze) len sa veľmi bojím toho krvacania po vysadení...v ten 8 deň keď som bola u gyn mala sliznica 8mm za tie ďalšie 4 dni môže ešte veľmi narásť? Nemôže ma to krvacanie nejako ohroziť? Poškodiť maternicu (ruptura)? (Som po sekcii) ďakujem

    Dobrý deň,
    mám iba málo informácii ale závisí na príčine krvácania. Predpokladám že nedojčíte a krvácanie súvisí s hormonálnou situáciou. Avšak aj jazva na maternici spôsobená cisárskym rezom môže spôsobovať takéto krvácania a vtedy sa to rieši chirurgicky. Ruptura maternice však nehrozí.