• Vynechané 2 cykly menstruacie

    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či vo veku 35 rokov už môže nastupovať menopauza. Mávala som pravidelný cyklus a toho roku mi už začal vynechávat. Najprv mi vynechal vo februári, potom v rámci prišiel menzes a apríl, máj opäť vynechal.
    Keď mi vynechal prvý krát cyklus bola som u gynekologicky a odporučila mi kvapky gynex, inak to vôbec neriešila, že tie kvapky majú upraviť cyklus.
    Taktiež by som sa chcela opýtať či aj stres môže až takéto zmeny v menstruacnom cykle spôsobiť
    Ďakujem

    Dobrý deň,
    občasné vynechanie cyklu je bežné, nie je potrebné to riešit. Ak by sa pridali návaly tepla alebo by cyklus prestal úplne, jednalo by sa o predčasnú menopauzu, a bola by potrebná liečba.