• Veľké bolesti

    Dobrý deň,

    Chcela by som sa opýtať, čo môže byť príčinou mojich neznesiteľných bolesti počas
    menštruácie,mám 17 rokov, pohlavný styk som nemala, myslím že nie je dôvod, ale
    niekedy mi nepomáhajú už ani tabletky, zvykne mi byť veľmi zle len tie prve dni
    potom je to už v poriadku, zvykne mi byť až na vracanie,cítim nevoľnosť, a
    nedokážem ani
    vstať z postele,nehovoriac o sile menštuácii......takisto by som sa chcela opýtať či
    prechladnutie môže spôsobiť oddialenie menštruácie a ak áno na ako dlho a či sa s
    tým dá niečo robiť

    Budem rada ked mi budete môcť odpovedať :) Ďakujem

    Dobrý deň,
    bolesti signalizujú, že už máte ovulačné cykly. Riešenia sú dve
    1. hormonálna antikoncepcia, ktorá potlačí ovuláciu a bolesti ustúpia
    2. 4 dni pred menštruáciou si dáte denne 1 tbl. Ibuprofen 400 mg až do konca menštruácie.
    prechladnutie nemá na menštruáciu žiadny vplyv.