• hormonalna porucha

    ďakujem za skorú odpoveď pán doktor. Endokrinologička mi robila testy na inzulín, len ešte nemám výsledky, takže po nich sa uvidí :). Ešte by som mala takú otázočku. Mohla by som užívať liek androcur(kvôli ochlpeniu) a aký ma vplyv daný liek na fakt, že by som do roka chcela otehotnieť? A po diagnostikovaní PCO by som brala hormonalnu antikoncepciu, ci aky by bol dalsi postup liecby? Uzivala by som duphaston a aj dalsi liek?
    Napriklad Diane 35? Ďakujem za Vaše cenné rady, viem že mám veľa nejasností, ale riešim to už 3roky a dodnes mi moja gynekologička nestanovila diagnózu, co ma dost mrzi...Prajem krásny den.

    Dobrý deň,
    po diagnostikovaní PCO sa postupuje podľa Vášho želania otehotnieť, ak si neželáte, vhodná je antikoncepcia s proti androgénnym účinkom, ak si želáte, tak stimulácia ovulácie liekmi. Androcur sa može pri snahe o otehotnenie, ale nie je ideálny.