• Hemeroidy

    Dobrý deň, som v 39tyzdni tehotenstva a 3 mesiace mam zlatú žilu 3stupňa (vonkajšiu). Bolesti mam extrémne, a týždeň do zadu sa mi vytlačila von ďalšia. Čiže už nemám 1 ale 2 veľké ako orech. V poradni kde teraz musím chodiť na kontrole mi gynekológ povedal ze žiadne heneroidy nemám ze nič nevidel, neviem s akého dôvodu len som sa ho pýtala zdá nebudú s tým problémy keď budem rodiť, na to ma išiel presviedčať že žiadne nemám skratka u mňa to doktor ani nieje pretože su natoľko veľké ze sa nedá ich nevidieť, zdá môj doktor aj gynekologička ku ktorej bežné chodím to spozorovali hneď, aj chirurg ktorý mi povedal ze to pôjde von jedine operáciou, mam dokonca aj papiere ze tie hemeroidy mam.
    Preto sa chcem spýtať, zda by bolo nejako možné kvôli tomu mi spraviť cisársky rez poprípade na koho sa s tým obrátiť keďže s tým gynekológom čo som povinná k nemu chodiť je na toľko slepý a sprostý ze podla neho mi nieje vôbec nič a nieje dôvod na cisársky.
    Viem že hemeroidy niesu dôvod na cisársky rez, ale rozdiel je v tom že tam mám 2 su doslova obrovské a strašne bolia pochybujem ze klasický pôrod s tým zvládnem keďže si ledva sadnem a to mam o 9dni termín pôrodu. Opakujem ze tie hemeroidy mam vonkajšie, sú 2, sú obrovské a extrémne bolia
    Detralex a ani mastičky mi na to nepomáhajú skratka to pôjde len chirurgicky von.

    Dobrý deň,
    tiež asi splním u Vás kategóriu sprostý gynekológ, ale hemeroidy nie sú samozrejme dôvodom na cisársky rez. Pôrod určite zvládnete, dá sa podať epidurál a po pôrode sa hemeroidy upravia.