• Bolesť v podbrušku

    Dobrý deň, som 11tt, na kontrole som mala zvýšené ph 5,4 a bola mi braná kultivácia z pošvy, z ktorej sa zistilo, že mám pomnoženú baktériu Gardnerella vaginalis, dr mi predpísala fluomizin. Žiadne príznaky som predtým nepociťovala, žiadny výtok ani diskomfort alebo svrbenie, pálenie, nič... Po užití fluomizinu (prvej tablety) včera večer mi od večera pretrváva bolesť v podbrušku, diskomfort, mám pocit, že sa to stupňuje, dnes až v miere, že ma to bolí pri chôdzi a mám problém preložiť nohu cez nohu... Keď som v kľude, že sa nehybem, tak je to ok, inak ma to obmedzuje, keďže musím chodiť do práce... Je to normálne? Mám pokračovať v užívaní? Mohla sa tableta nerozpustiť? Ak sa náhodou nerozpustila, vyjde sama von? Teraz sa bojím dať si večer ďalšiu tabletu aby tam náhodou neboli dve alebo neviem, hkci mám pocit, že som ju zaviedla správne... Nemala som žiaden výtok po tablete ako sa píše v príbalovom letáku, musí tableta vytiecť? Ďakujem za radu, začínam mať dosť strach o plod, keďže predtým mi nič nebolo.....

    Dobrý deň,
    fluomizín je liekom na bakteriálnu vaginózu, ktorú Vám lekár dokázal meraním pH a aj dôkazom Gardnerelly. Uvedené príznaky môžu byť vedľajším účinkom lieku, osobne si myslím, že by ste mali skúsiť pokračovať v liečbe, ak sa budú opakovať, je možné liek zmeniť za Dalacin krém, napríklad. Po liečbe odporúčam dlhodobo probiotiká.