• Histologia

    Dobrý deň.
    Z biopsie mám takýto výsledok

    KOB24003831 B1 10% formalít HE , ki-67-DAKO, p16 auto
    Materiál v 2 kusoch spolu veľkosti cca 6x4 mm.

    Cervikalna sliznica krytá viacvrstvovym dlazdicovym epitelom s prejavmi HSIL

    MKCH_1. D06.1
    M_Snomed. M-8077/2

    Mám termín na konizaciu , chcem sa opýtať ak by som otehotnela , ako sa postupuje pri takomto výsledku a či je možné donosit dieťa , podpripadne či sa mi to vie aj zhoršiť ďakujem

    Dobrý deň,
    určite by bolo nezodpovedné otehotnieť, ak máte takto závažné zmeny na sliznici krčku maternice, verím, že Vás lekári poučili o potrebe účinnej antikoncepcie.
    Konizácia je indikovaná a otehotnieť by ste mali až po doliečení stavu na krčku.